Kurye Nedir ?

Bir konumdan alınan evrak ya da her hangi bir ürünü belirtilen başka bir adrese belli bir süre ve ücret karşılığı güvenli bir şekilde Motorlu, Yaya ya da Araçlı olarak teslimatını meslek olarak yapan kişi.

Kurye Hizmetleri Nelerdir?

Kurye Hizmetleri kullanılan araç ve gönderinin içerik durumuna göre kendi içinde 3 ana gruba ayrılır.

Motorlu Kurye

Motorlu Kurye

İstanbul il sınırları içinde Anadolu yakası'nda Tuzla'dan Avrupa yakası'nda Çatalca'ya kadar Normal, Acil, Express, Gümrük, Gidiş Dönüş, Gece ve Hava Kargoya teslimat gibi seçenekleriyle sağlanan hizmet türü. Bu hizmetin sağlanabilmesi için Ulaştırma Bakanlığından P1 yetki belgesi alınması gerekmektedir.

Yaya Kurye

Yaya Kurye

İstanbul'un en yoğun trafik akışına sahip Karaköy, Beyoğlu, Taksim, Şişli, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Beşiktaş, Levent, Etiler, Seyrantepe, Maslak ve İstinye gibi  metro ağının olduğu ve duruma göre  motosikletli kuryelerden daha hızlı bir şekilde teslimat yapabilme için yaya olarak sunulan hizmet şekli.

Araçlı Kurye

Araçlı Kurye

Kapalı kasalı araçları ile hacimli,ebatlı ve hassas gönderilerin özellikle yağmurlu ve karlı hava şartlarında mümkün olan en güvenli ve hızlı bir şekilde düşme, kırılma ve ıslanma risklerinin en aza indirildiği hizmet türü. Bu hizmeti sağlamak için Ulaştırma Bakanlığından  K2 yetki belgesi alınması gerekmektedir.

Neden Moto Kurye ?

  • Kullandığı en son teknoloji ile üretilmiş ekipman ve sorunsuz motosikletli geniş araç filosu ile en uzun mesafelerde bile en hızlı;
  • Ekonomik motorlu kurye fiyatlarımızla her zaman sektörün en ucuz taşıma ücretlerini vermek ilkesiyle ve fiyat politikası ile en uygun;
  • P1 ve K2 yetki belgeleriyle kalitesini ve yeterliliğini Ulaştırma Bakanlığı'nca ispat etmiş standartlarıyla sektörün kaliteli kurye hizmetini veren en güvenilir;
  • İstanbul'da Anadolu ve Avrupa yakalarında şubelerimiz ile her ilçe, her semt ve her mahalle ve merkezi noktalarında bulunan çalışanlarımızla size en yakın;
  • Bütün nitelikleri ile sektöre adını veren geniş çalışan kadrosu ve yetki belgeleri ve 7 gün 24 saat müşteri memnuniyetiyle hizmet veren en iyi kurye firmasıyız.

Kurye Yetki Belgelerimiz

Motorlu Kurye hizmetini resmi olarak veren bütün firmalar Ulaştırma Bakanlığından bu hizmeti eksiksiz olarak yerine getirebileceğine dair yeterlilik belgesi almak ve periyodik olarak yenilemek zorundadır. 

P1 Yetki Belgesi

İstanbul il sınırları içinde yaya ve motorlu olarak teslimat hizmeti verebilmek için gereklidir.

K2 Yetki Belgesi

İstanbul il sınırları içinde araba ile yük ve eşya taşımacılığı hizmeti verebilmek için gereklidir.

7/24

× WhatsApp