23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmi bayramıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilmiştir.

Saltanatın kaldırılışının ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu gerçekleştiren TBMM'nin açılışını kutlamak amacını taşırken, Çocuk Bayramı savaş sırasında yetim ve öksüz kalan yoksul çocukların bir bahar şenliği ortamında sevindirmek amacını taşımaktaydı.

Türkiye Radyo Televizyon (TRT) Kurumu, UNESCO'nun 1979 yılını "Çocuk Yılı" olarak duyurmasının ardından, TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliğini başlatarak, bayramı uluslararası düzeye taşımıştır.

Günümüzde bayrama birçok ülkeden çocuklar katılmakta, çeşitli gösteriler hazırlanmakta, okullarda törenler ve çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Ayrıca 1933 yılında Atatürk'le başlayan çocukları makama kabul etme geleneği günümüzde çocukların kısa süreliğine devlet kurumlarının başındaki memurların yerine geçmesi şeklinde devam etmektedir.

Moto Kurye hizmeti dahilinde saha görevlerimiz olan Moto Kurye lik makamına maalesef çocuklarımızı kısa süre için bile olsa veremiyoruz.

Ancak kayıt ve operasyon sırasında küçüklerimizi bizde biraz sevindirmek, birazda çocuk neşesini işimize yansıtmak için makam değişikliklerini yapıyoruz.

Özellikle operatörün sesinin bir çocuk olduğunu duyan Moto Kurye arkadaşlarımız anlıkta olsa şok yaşıyolar.😊

Moto Kurye kaydı vermek isteyen müşterilemizi ikna etmemiz biraz zorda olsa o bölümde de eğlenceli anlar yaşadığımız doğrudur.

Ülkemizde ve Dünyada hiçbir çocuk üzülmesin dileklerimizle geleceğimiz olan çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutluyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Call Now ButtonTıkla Ara - 0544 795 89 09
× WhatsApp Powered by QuadLayers