Deprem Haftası

Deprem Haftası’nda dünyanın en etkin deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunan ülkemizde vatandaşlarımızın depreme karşı hazırlıklı olmasının sağlanması, depremden korunma yollarının anlatılması ve toplumda afete hazırlık bilincinin yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır.

Ülkemiz dünya üzerinde bilinen en önemli birkaç fay hattının üzerinde bulunmaktadır. Özellikle son yüzyılda peşi sıra gelen ve doğudan batıya doğru ilerleyen depremler zinciri ile neler olabileceğini yaşadık.

Yakın tarih olması sebebiyle 17 Ağustos gölcük depremi ve sonrasında yaşananlar halen aklımızda duruyor. Özellikle depremin İstanbul ayağı olan Avcılar bölgesinin de depremin merkezi olan gölcük ve çevresi kadar etkilendiğini hatırlıyoruz.

Bu dönemde Araçların ulaşamadığı ve enkazlar sebebiyle ulaşımın yetersiz kaldığı yerlerde Moto Kurye işlevselliği sayesinde birçok önemli gönderiyi yerine ulaştırmıştır.

Hatta Kocaeli dahil Gölcük ve çevresine özellikle ilk yardım ekiplerinin ulaşımında önayak olmuştur. Özellikle acil yer değişimlerinde araçla sağlanamayan ulaşımı Moto Kurye ler sağlamıştır. İlk yardım malzemesi, arama kurtarma aletleri, arama kurtarma personeli Moto Kurye lerin çabaları ile neticelenmiştir.

Bulunduğumuz coğrafyayı ve depremi daha iyi anlıyoruz.

Moto Kurye olarak, Deprem Haftası ile herkesi daha fazla bilinçlenmeye davet ediyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Call Now ButtonTIKLA ARA - 0544 795 89 09
× WhatsApp