Moto Kurye’ siz Hızlı olamazsınız- 2.bölüm

By Genel
Moto-Kurye

Bir önceki yazımızın devamı olarak farklı bir alternatif ile açıklamaya devam edelim. Bu sefer ofis elemanımızın güzergahı metro hattından daha farklı olsun. Yine alternatif ama daha uzak yere doğru bir bakalım.

Bildiğiniz gibi İstanbul da en uzun ve hızlı hat Metrobüs hattıdır. Birkaç yıl sonra tabi ki İstanbul Havaalanına bağlanacak metro hattı bu mesafeyi uzatacaktır. Ancak nerdeyse 30 yıldır İstanbul yeni yapılan ve eskisine büyük alternatif olabilecek projeler Moto Kurye hizmetinin gerilemesinden ziyade daha da popüler olmasını sağlamıştır.

Diyelim ki siz Kadıköy Bahariye den Avcılar da Deniz Köşkler mahallesine gönderinizi elamanınız ile ulaştırmak istiyorsunuz. Ofisten çıkan elaman 15 dakikada metrobüs söğütlüçeşme’ye ulaştı. Sabah ve akşam yoğun saatler olmadığını düşünelim. Metrobüse binmek avcılarda da durakta inmek için geçen zaman yaklaşık 45 dakika. Tabi yoğun olmayan saatlerde. Bu çok önemli çünkü yoğun saatlerde metrobüs artık bu zaman dilimlerini nerdeyse 120 dakikalara çıkarmış durumda.

Duraktan sonra da denizköşkler mahallesine alternatif ulaşım minibüs, taksi ya da yaya olarak yapılmak durumundadır. Dolayısı ile belki bu aktarma da 30-45 dakikayı bulacaktır. 90 dakikada adrese ulaşan elaman çay içmek, nefeslenmek ya da dinlenmek için de 30 dakika harcasa. O bölgede deniz havası pek güzel olur, birazda burada zaman geçirse. Hadi bu sefer vitrine bakmadan aynı güzergahla geri dönüşe geçse. Ve dönüş yolunda da artık trafik başlasa. Yuvarlak hesap yapalım, 270 dakika elemanınızdan ofisten verim alamadınız.
Bu süre genellikle yarım iş gününü bulacaktır. Kaybınızı siz hesaplayın artık.

Nerdeyse bu sürede gönderiniz metrobüs hattı üzerinde Moto Kurye ile adresine ulaşacaktır.
Siz ofisteki mesaiyi en verimli şekilde kullanmış olacaksınız.

Hemen Ara - (0544) 795 89 09
×