Polis Haftası Kutlu Olsun

Polis teşkilatı, toplumdaki huzuru ve düzeni sağlamak amacıyla kurulan bir teşkilattır. Toplumun huzuru ve refahı açısından bakıldığında yegâne bir kuruluştur.

İlk polis teşkilatımız 10 Nisan 1845 tarihinde kurulmuştur. Bu tarih Türk Emniyet Teşkilatı için önemli bir doğuş noktası olmuştur. Bunun nedeni bu tarih ile “polis” kavramı ilk defa kayıtlara geçmiştir ve faaliyetlere başlanmıştır. Polis, toplumda yardıma ihtiyacı olan herkese yardım eder, muhtaçlara, düşkünlere elini uzatır ve sorunlarını çözmeye çalışır.

Bu sebeple polisler, sonuna kadar güven ve saygı duyulması gereken kişiler arasındadır. Polislerimiz, bizim canımızı, malımızı, varımızı yoğumuzu korumaktadır. Polisler için genellikle korkutucu bir izlenim vardır. Halbuki onlar bizler için, bizlerin can ve mal güvenliği için vardırlar. Hatta bu uğurda canlarını tehlikeye atarak vazifelerini yerine getirmeye çalışırlar.

İstanbul da özellikle trafik polislerine çok iş düşmektedir. Trafiğin aksamaması için görevlerini yapmaya gayret etmektedirler. Moto Kurye trafikte görevli polis memurlarını meşgul etmeyecek şekilde kurallara uymaktadır. Bazı durumlarda trafiği açmaya hatta sıkışık trafikte kaza yerine ulaşmada araçların yetersiz olduğu durumlarda polis memuru arkadaşlara destek olmaktadır.

Örneğin Mahmutbey-Levent E80 otoyolunda Seyrantepe mevkiinde zincirleme trafik kazası var ve trafik Küçükköy girişine kadar kilit vaziyette. Olay yerine ulaşmaya çalışan polis araçlarından bir tanesinden inen polis memuru o mevkiden geçmekte olan Moto Kurye ye artçı olmak suretiyle olay yerine hızlıca ulaşmıştır. Olay yerine gelen yetkili memur sayesinde kaza mahallinde durmuş trafiğin kontrollü şekilde devam etmesi sağlanmıştır.

Moto Kurye her zaman Türk Polisinin yanında ve ihtiyaç anında hizmetinde olmuştur.

10 Nisan 2017’de Türk Polis Teşkilatımızın 172. Kuruluş yıldönümünü kutlanacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Call Now ButtonTIKLA ARA - 0544 795 89 09
× WhatsApp