Şehitler Haftası

Şehit, Allah rızası için; din, vatan, millet uğruna canını veren Müslüman kişiye denir. Şehitlik, İslâm dininde peygamberlikten sonra gelen en yüce mertebedir.

Bizim milletimizde bu mertebeye ulaşmak, vatanı ve milleti için canını vermek şereflerin en büyüğüdür. Atalarımız bu toprakları Müslüman toprağı yapmak, buradaki insanlara İslâm dinini anlatmak için yüzyıllarca uğraştılar.

Pek çok kanlı savaşa, pek çok kahramanlığa sahne oldu bu topraklar. Yapılan savaşlarda birçok kişi şehitlik mertebesine erişti. Ve bu topraklar da İslâm dini ile şereflendi.

Ele geçirdikleri toprakları sömürmek yerine oralara hizmet götürdü atalarımız. Birçok yere, o zamanki medeniyeti temsil eden cami, köprü, medrese gibi eserler yaparak adeta bu toprakların gerçek sahibi oluğumuzu gösterdiler.

Daha sonra binlerce yıldır bizim olan, kanımızla suladığımız, yaptığımız eserlerle adeta tapuladığımız bu topraklara göz dikenler oldu.

Ama sonra cesur askerleriyle, bağrından çıkan Mustafa Kemal gibi dehalarıyla kötü gidişi önlediler. Göğüslerini siper ederek bu cennet vatanı korumasını bildiler.

Moto Kurye olarak, kayıt sırasında şehit ve gazi yakını olduğunu bildiren müşterilerimize ücretsiz Moto Kurye hizmeti veriyoruz.

Bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun.

Sadece Şehitler Haftasında değil, her zaman onları anıyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Call Now ButtonTIKLA ARA - 0544 795 89 09
× WhatsApp