Erkeklerin hükmettiği varsayılan dünyada kadınların hakimiyeti asla küçümsenemeyecek durumdadır. Hatta milenyum ile kadınların her yerde erkeklerin üzerinde mevkilerde yer bulmaları, yöneticilik yapmaları görülmektedir.

Artık en zor mesleklerde bile kadınların emekçi olduğu görebiliyoruz. Kadınların da en az erkekler kadar başarılı olduğunu kabul etmemek mümkün değildir.

Moto Kurye sektörü de ağır şartlarda emek gerektiren iş kollarından biridir. Moto Kurye olarak çalışan kadınların sayısı her geçen gün artmaktadır. Özellikle pandemi döneminde iş imkanlarının azalması ve Moto Kurye sektörünün büyümesi motosiklet kullanabilen kadınları da mesleği yapmaya itmektedir.

30 yıldan fazla süredir ülkemizde faal olan Moto Kurye sektöründe kadın Moto Kuryelerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Sektörümüzde Moto kuryelerin gönderi alım ve teslimatlarında büyük ölçüde kadınlarla irtibat halinde oluyorduk. Moto kurye hizmetini kullanan firmalar, işletmeler, holdingler de genellikle kadınlarla iletişimde olurduk. Artık Moto kuryeler de kadın sürücüler olması bir nevi kadın dayanışması haline dönmektedir.

Kadınların Moto kurye olarak çalışması ellerinin değdiği her yerde olduğu gibi sektörümüzde de değişimlere sebep olmaktadır. Özellikle toplanma alanlarındaki karmaşanın önüne geçilmeye başlanmış ve erkek mesleği gibi görünen Moto kuryelik şekil değiştirmeye başlamıştır.

Aslında sektörümüz kadınlara hiç de yabancı değildir. Moto kurye firmalarında bütün kayıtların kadınlar tarafından alındığı, müşteri ile iletişimin tamamının kadınları tarafından yapıldığı hatta bazı işletmelerde operasyonun bile kadınlar tarafından yapıldığı gerçeğinin unutmamak gerekir.

Kadınların Moto kurye olması, kadının ne kadar güçlü olduğunun ve istediğinde neleri başarabileceğinin en önemli kanıtlarındandır.

Her ne kadar kadına şiddet bir türlü kontrol altına alınamıyor ve her geçen gün istenmeyen olaylara yenileri ekleniyorsa da kadınların dünyamızdaki varlığı, her an bizimle bir arada olmaları onların her türlü zorluğa karşı koyabilecek güçte olduklarını gözler önüne seriyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu Olsun.