SizTeknoloji sayesinde ihtiyacımız olan hizmete arama motoru üzerinden erişebiliyoruz. Ancak her sektörde olduğu gibi kendini akıllı sananlar bize de, size de zarar veriyorlar. Mutlaka çalışacağınız kurye şirketini inceleyin.

Milletçe, elimizdeki mobil cihazlardan neredeyse her ihtiyacımızı görebilecek hale geldik. Bir kaç tuşa basarak sanal olarak bir çok işlemi yapabiliyoruz. Hatta bazılarını fiziki olarak tamamlayabiliyoruz. Kurye çağırmak ta bunlardan bir tanesi. İşimizin durumuna göre ‘ acil kurye’ , ‘ hızlı kurye’ , ‘ moto kurye ‘ diye aratabiliyoruz. Karşımıza çıkan çoğu zaman ilk yere tıklayıp işimizin görüleceğini sanıyoruz. Oysa çoğu zaman yanlış yere tıklamış oluyor ve mağdur oluyoruz.

Arama motoru reklam verenin en üstte olduğu kapitalist bir düzenle karşımıza çıkıyor. Kim daha çok reklam verir yada kim algoritmaları şaşırtırsa ilk sırada çıkıyor. Oysa bu çoğu zaman tabela şirketi bile olmayan seçeneklerin sizin karşınıza çıkması anlamına geliyor. Sizde işiniz acil diye olumsuz sonuçlarını düşünmeden işi veriyorsunuz. Ama işiniz geç kalıyor, gönderiniz kayboluyor, kaybınız artıyor. Sizde üzülüyor ve bütün sektöre kızmaktasınız.

Dikkat, size kazandırır

Arama motoru üzerinden karşınıza çıkan olasılıklarda mutlaka web sayfasının güvenlik ayarlarına bakın. Sayfanın bir ssl güvenlik sertifikası tarafından korunduğundan emin olun veya kontrol edin.
Şirket bilgi ve ünvanlarına, alan adı com.tr tesciline, marka tesciline mutlaka bakın. Firmanın mutlaka mazisine, kuruluş tarihine göz atın. Böylece firma hakkında fikriniz olsun.
Bu web sayfasının sahibi olan şirketin adresini ‘ iletişim ‘ menüsünden kontrol edin. Çünkü gerçek bilgiler orada yazar.

Adres ve telefon bağlantılarını, google haritalar ile kıyaslayın. Firmanın bilgilerinin google işyerim ile bağlantılarını kontrol edin.
Telefon ettiğinizde işini doğru yapan bir sekreterya ile konuştuğunuza dikkat edin. Sizin bilgilerinizi, gidecek yerin bilgilerini nasıl kayıt ediyor izleyin. Ve tabiki  işiniz daha kayıt aşamasındayken organizasyon başlamış olsun.
Fiyatların piyasanın altında olmamasına dikkat edin.

Ancak işiniz için verilebilecek zaman dilimlerini mantık çerçevesinde olmasına dikkat edin. Beylikdüzünden Kozyatağına 25 TL ye ve 1 saatte kimse gitmez, gidemez!

Bu aşamaları başarı ile geçmişse size gelen kurye yenin hizmetinden sorun olmayacaktır.
Arama motoru işinizi kolaylaştırıken, zorlaştırmasın.

Moto kurye Gönderinizi dolaştırmasın, ulaştırsın.