Etkisi ikinci yıla giren koronavirüs pandemisinin olumlu ve olumsuz yönde en çok etkilediği sektörde büyüme devam ediyor. Pandemi öncesi kurulan hızlı kurye girişimleri yatırımcıların dikkat çekiyor.

Taşımacılık ve organizasyonu globalde ve Türkiye’de hızla büyürken beraberinde yan etkileri ile gelişiyor. Korona virüs pandemisi nedeniyle sosyal mesafeyi korumak amaçlı evde kaldığımız günlerde online alışverişe olan talep kurye sektöründe de hızlı büyümeye yol açtı. Yapılan araştırmalar pek çok alanda online alışverişte artış yaşandığını gösteriyor. Artan bu alışveriş talebiyle kurye sektörü de biraz kafa karışmış hale geliyor.

Bu dönemde şirketler büyürken mesleğin gerekliliklerini değil sadece kendi ihtiyaçlarını gidermek için adımlar atıyorlar. Yani çalışacak elemanın tecrübesine bakmadan her geleni işe almak suretiyle çarpık bir büyümenin içine giriyorlar. Kuryeliği ciddiye almadan sadece tsunami den para kazanmaya çalışıyorlar.

Herkes için basit değil

Tabi burada işsiz kalıpta sektörde hiç deneyimi olmadan ‘ kuryelik te nedir ki ben bile yaparım’ diyen farklı sektör çalışanları da kalitenin daha da düşmesine sebep oluyor. Bu iş sadece bir yerden bir yere paket taşıma işi değildir. Hizmeti verirken ahlaki değerleri göz önünden ayırmadan hava ve trafik başta olmak üzere bazı dinamikleri dikkate alarak yapabilme işidir.

Eğitim tecrübeyle sabittir

Her meslek grubunda olduğu gibi işe başlamak yada çalışabilmek için eğitimler gerekmektedir. Bu eğitimler iş yerinde yada sahada olabilir. Ancak kurye sektörü 30 yılı aşkın mazisinde uygulamalı eğitimi tecrübe ederek sağlamıştır. Bir anda 40 kat büyüyen kurye sektöründe maalesef tecrübeler hep tatsız olmaktadır.

Sürekli dijital hayatımıza kullanıyor olsak da uygulamadan takip edilecek bir iş değildir kurye sektörü. Siz ancak uygulamadan 5 km çapında bir alanda hizmet eden zincir oluşumların getireceği paketleri takip edebilirsiniz. Şehrin içerisinde yetişmesi gereken sadece gıda yada temel ihtiyaçlar değildir.
Gümrükten sağlığa, eczaneden matbaaya, hukuk bürosundan adliyeye, tekstil firmasından boyahaneye fason dikime kadar her iş kolu motosikletli kurye hizmetinden faydalanmaktadır.

Motosikletli Kurye hizmeti, hızlı kurye servisiyle sizi temel ihtiyaç temininden daha fazlası ile memnun etmektedir.