Uçak Kurye sehirler arası gönderi teslimatında kullanılan ve aynı gün teslimatı gerçekleşen taşıma şeklidir.
Uçak kurye hizmeti karmaşık ve farklı şehirlerdeki koordineli bir ekip tarafında yapılmaktadır. Özellikle şehirler arası ve aynı gün yetişmesi gereken gönderiler için gereklidir. Mahkeme evrakları, adli evraklar, tapu evrakları bu kapsamda kullanılan paketler olabilir.
Bulunduğunuz şehirden farklı bir yerde o gün bitmesi gereken bir davanız olabilir. Bunun için o şehre belgeyi ulaştırmak neredeyse mümkün değildir.
Ancak bulunduğunuz şehirde hizmeti organize edebilirseniz hizmet gerçekleşebilir.
Moto kuryeyi çağırıp gönderinizi kargo uçağının çalıştığı havaalanına gönderirsiniz. Kargo uçağına gönderi konşimento ile teslim edilir. uçak diğer şehre indiğinde bekleyen kurye paketi alıp ilgili yere teslim eder.

Burada koordinasyonu kurmanız zor olacaktır. zira iki şehirde de kurye çağırmanız, havaalanında ki kargo uçağına yetiştirmeniz ve karşılatmanız gerekir.

Kargo uçağının tarifesi de önemlidir.

İhtiyaç duyduğunuz günde uçağın sefer yapıyor olması gerekmektedir. Bu yüzden hava kurye kargo hizmeti veren kurye firmaları ile görüşmelisiniz. Moto Kurye olarak tarifeli kargo uçaklarının listesine göre İstanbul dan gönderinizi alıp hava kargoya teslim ediyoruz.

Gideceği şehirde de irtibatta olduğumuz partner şirketler ile görüşüyoruz. Havaalanından gönderinizi alıp gideceği adrese sizin adınıza teslimat yaptırabiliyoruz.
O günkü sefer durumu, yol şartları, diğer şehirdeki imkanlar incelenerek sizinle irtibata geçiyoruz. İşin başarılı olması için elimizden geleni yapıyoruz. Olumsuz durumlarda durum bilgisini sizinle paylaşıyoruz.
Tabi ki Uçak kurye her gün yapılan bir hizmet değildir. Mutlaka kayıt açılmadan önce gerekli şartları inceleriz. Detayları sizinle paylaşırız ve uygun görmeniz ile hizmete başlarız.
Başta da söylediğimiz gibi bu hizmet aynı gün tamamlanması gereken işler için geçerlidir. Bizde hizmetin aynı gün gerçeklemesi için elimizden geleni yaparız.
Bu taşıma hizmetinde bizim dışımızda gelişen uçakla taşıma hizmetinde olabiliyor. Bu aksaklıklardan biz sorumlu olmuyoruz. Ancak karasal taşımada biz sorumluyuz.
Yani İstanbul da adresinizden alım yapma ve diğer şehirde uçaktan alınıp adrese teslimat edilmesi hizmeti bizim sorumluluğumuzdadır.
Moto Kurye olarak müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda hareket ederiz. Farklı taşıma şekilleri için araştırmalarımız devam etmektedir.