Acil kurye, ismi gibi normalden çok daha çabuk teslimatı yapılması gereken bir hizmettir. Moto Kurye nin hızlı gitmesi değil seri gitmesi anlamına gelmektedir.
Şu soruyu sorabilirsiniz. Moto kurye zaten hızlı değil mi? Bu nedenle Moto kurye trafikte diğer araçlara göre daha avantajlıdır.

Ancak moto kurye hizmetlerinin de bazı kriterleri vardır.

Normal kurye, hızlı kurye, arabalı kurye, uçak kurye ve gece kurye olarak hizmetler ayrılır. Hepsinde ortak nokta aynı gün içerisinde alınıp teslim edilmesidir. Bazı durumlarda iş takibi de aynı sürede yapılmalıdır. Kurye hizmetinin zaman dilimlerine bölünmesi ile farklı isimlerde teslimat şekilleri ortaya çıkar.
Acil Kurye hizmetin bütün şartların izin verdiği en kısa sürede yapılabilmesi anlamına gelir. Bütün şartlar, hava durumu, yol durumu, trafik durumu, kuryenin bölgeye yakınlığı gibi etkenlerdir. Ve tabi kuryenin müsait olması da önemli bir etkendir.

Şimdi bu hizmeti örnekle açıklamaya çalışalım.
Sabiha Gökçen Havalanına geldiniz ve pasaportunuz yanınızda değil. kontrolden geçebilmeniz içinde 2 saat vaktiniz var. Pasaportunuz Kadıköy de evinizde ve gidip gelmek için 2 saatiniz var. Siz, bir taksiye atlayıp 2 saatte sabiha gökçen den kadıköye gelebilir ve belkide geri dönebilirsiniz. Şehrin trafiği hesap edildiğinde pratikte başarılı olamayabilirsiniz. Tabi taksiye vereceğiniz gidiş dönüş ücreti de fazla bulabilirsiniz.
Oysa Moto kurye yi arayıp kayıt vermeniz ile ev adresinize yönlendirilen kurye ye ” Acil kurye” olarak bilgi verilir. Bu şu anlama gelmektedir. Kurye teslim aldığı adresten teslim edeceği adrese kadar hiç durmadan gitmelidir. Bu seyir sırasında trafik kurallarına uyarak ilerler. Kurye, kendisini ve başka kimseyi tehlikeye atmaz. Dolayısıyla her şey yolunda gittiğinde 45 – 60 dakika gibi bir sürede işiniz çözülmüş olacaktır.

Süreyi belirleyen şartlar

Yukarıda da saydığımız gibi hizmeti etkileyen dış etkenler süreyi belirler. Trafik, hava durumu ve yol durumu en önemli etkenlerdir. Kurye Hizmeti, fiyat olarak normal tarife üzerinden 4 kat olarak hesaplanmaktadır.

Daha da önemlisi Moto Kurye insanlığa hizmet etmek için çalışmaktadır. Bunu yaparken kimseyi tehlikeye atmaz ve kural ihlali yapmaz.

Her zaman hizmetinizdeyiz.