Moto Kurye nin en iyi hizmeti yapabilmesi dikkatli olmasına bağlıdır. Bu şekilde hızlı kurye ve ekspres kurye hizmetlerini yapabilir.

Her zaman moto kurye lerden şikayetler alırız. Trafikte yaşanan olumsuzluklardan sitem eder, şikayette bulunurlar. Ancak Moto Kurye ler hızlı hareket etmek durumundadırlar. Zira taşıdıkları gönderiler mutlaka bir yerlere yetişmek zorundadır. Ancak Moto Kurye nin hızlı kurye yani ekspres kurye hizmeti verebilmesi için süratli gitmesine gerek yoktur. Doğru planlama ile seri hareket etmesi gerekmektedir.

Malesef yine bir teslimat sonrası bir moto kurye nin hayatını kaybettiğini öğrendik. Çok üzüldük, Allah tan rahmet, acılı ailesine sabır diliyoruz. Hiç bir evrak yada taşınan gönderinin candan sağlıktan daha kıymetli olmadığını biliyoruz. Operasyon olarak Moto Kurye lerin hızlı gitmesinden daha çok seri ve planlı gitmelerini destekliyor, buna göre hareket ediyoruz.

Şartlar ne olursa olsun tabiki işimiz olan hızlı kurye ve ekspres kurye hizmetini en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Ancak bizden talep edilen en hızlı kurye hizmetinin şartlar dahilinde olduğunu sürekli müşterilerimize bildiriyoruz. Moto kuryelerimize her fırsatta dikkatli olmalarını, kesinlikle tehlikeli sürüş yapmamalarını bildiriyoruz.

Bir Moto Kurye mesaiye başladığı ilk saatten itibaren sürekli dikkatli olmalıdır. Özellikle kayıtın hangi bölgeden geleceği belli olmadığı için hemen planlamasını yapmalıdır. Kurye, Hızlı kurye teslimatı yapabilmek için en seri yoldan gitmelidir. Olası hava şartları ve motosikletinin o anlık durumunda da onun bilgisi dahilindedir. Bu sebeple en iyi kurye motorları hızlı kurye teslimatı için çok önemlidir. Hava şartlarına göre en iyi kurye ekipmanlarını kullanmalıdır.

Bazı durumlarda mesela başka bir Moto Kurye nin devre dışı kalması, arıza yapması yada kaza yaşaması anından operasyon en uygun kuryeyi yönlendirir. Burada öncelik Moto kuryenin durumu ve gönderinin devamlılığıdır. Eğer sağlık sorunu bulunmuyorsa evrak devir edilir ve hızlı kurye hizmeti devam eder.

Bir Moto trafikte her kesten daha fazla dikkatli olmak durumundadır. Hem işin devamlılığı için, hemde kendi güvenliği için.