Maslak İstanbul un Sarıyer ilçesine bağlı bir mahalledir. Şehrin en önemli iş merkezlerinden olması sebebiyle Maslak ta kurye en çok aranılan servislerden dir. Başlangıçta küçük bir köy iken 90 lı yılların başı ile şehrin en önemli iş merkezlerinden biri olmuştur. Bugün belki de İstanbul un en önemli merkezidir.

Şehir merkezine ve Anadolu yakasına geçiş yollarına yakınlığı ile önemli bir lokasyona sahip olmaktadır. Hemen çıkışında E6 otoyola bağlanması ile Avrupa yakasında da ulaşım olarak hakim konumda olmaktadır. Gökdelenleri ile meşhur Maslak ta kurye hizmeti kullanılmaktadır. Bu sayede nispeten küçük bir alanda nerdeyse binlerce şirket barındırmaktadır. holdingler de merkezlerini bu bölgede konumlandırmaktadır.
Hemen yakınındaki Ayazağa bölgesi ile fabrikalara yakınlığı önemli olmaktadır. Ayazağa bölgesi de Kağıthane ilçesine kadar hat boyunca iş merkezi olmaktadır. Ayazağa diğer taraftan bentlere doğru ilerlerken fabrikaların yoğunlaştığı alan olmaktadır.

Her yere yakın iş merkezi

Kuzeyde Bağlı olduğu Sarıyer deki yerleşim yerlerine yakındır. Maslakta çalışanların ikamet için seçtiği yerler Sarıyer içerisinde mevcut olmaktadır. İstinye ve Hacı Osman bölgeleri ikamete yoğunlaşmaktadır. İş merkezleri ve gökdelenler kadar Avm leride önemli yer teşkil etmektedir. Maslak kurye sektörü için önemli uğrak noktalarındandır. Kurye şirketleri mutlaka Maslak ta da bir kurye bekletmektedir. Maslak şehre bağlantılısı Levent üzerinden yapmaktadır. Bu bölgedeki trafik yoğunluğu haliyle kurye hizmetinin daha yoğun kullanılması anlamına gelmektedir.

Köprülere yakın olması Maslak ta kurye işinin yoğunlaşması anlamına gelmektedir. Fatih Sultan Mehmet köprüsünden hemen karşıya geçince kavacık diğer önemli bir iş merkezi olmaktadır. Maslak ve Kavacık arası iki yakada olmalarına rağmen çok çabuk sağlanmaktadır.

15 temmuz şehitler köprüsü bağlantısı ile başka bir iş merkezi Altunizade ye bağlanmak mümkündür. Aynı hat üstünde Mecidiyeköy ve Beşiktaş ilçelerine de rahatlıkla gidilebilmektedir. Gün içindeki yoğun trafikte gönderilerin ulaşması için kurye hizmeti kullanılmaktadır.
Maslak kurye servisi en çok kullanılan kurye hizmetlerindendir. Öyleki fiyat tarifesi bir buna göre ayarlanmıştır. Bazı şirketler farklı fiyat uygulasa da genellikle uygun fiyatlandırma yapılmaktadır.

Şehre tepeden bakan krallık gibi konumlanmıştır.