Moto Kurye önce kendine dikkat eder.

Sağlık her şeyden önemlidir. Bu yüzden uçaklarda acil durumlarda oksijen maskesinin önce kendinize takın denir. Bireysel olarak Yaptığımız iş ne olursa olsun önce sağlık ve önce kendi sağlığımızı düşünmeliyiz. En ağır iş kollarından ne hafifine kadar önce kendi emniyetimizi düşünmeliyiz.

Tabii Moto kuryelik bireysel yapılan bir iş koludur. Gönderinin operasyon tarafından kuryeye bildirilmesi ile başlar. Kurye gönderiyi alacağı adresi biliyorsa trafiğin en uygun olduğu yönde ilerleyerek ilk adrese ulaşır. Eğer gideceği yeri bilmiyorsa harita ya da navigasyon ile yön tayini yapar, uygun trafikte ilerler.

Adrese geldiğinde ekipmanının ve motorunu kontrol altına alır. Adreste ulaşacağı kata çıkarken etrafında olabilecek bütün temaslara dikkat eder.

İlgili kişiyi bulduktan sonra gönderiyi inceler, gideceği yere göre ücretini faturalandırır.

Tekrar motoru başına gelir ve operasyona bilgi verir. Olası farklı bir kayıt durumuna göre bir sonraki adrese kendi çizdiği yol güzergahın ile ilerler. Trafik teki uyulması gereken kurallara uyar ve hava durumuna göre hazırlandığı ekipmanı ile gönderiyi teslim eder.

Teslimat aşamasında bina içinde temaslara dikkat edip teslimatı gerçekleştir. Bir mesai gününde bu işlemler defalarca gerçekleşir. Adresler her seferinde değişse de işleyiş asla değişmez.

Bankalar, Plaza katları, apartmanlar, müstakil ofisler, hastaneler, fabrikalar, küçük işletmeler, imalathaneler, marangozlar, mimarlık ofisleri ve uzayıp giden bir liste. Gönderileri aldığımız ve teslim ettiğimiz adres tipleridir.

Bütün bu ulaşım zaman dilimi içinde her konu ile kendisi ilgilenir. Ve tabi bütün bu aşamalarda önce sağlığını gözetmek zorundadır.

Bu sabah daha motoru çalıştırmadan günün durumuna göre ekipmanının ayarlamak ve yedek ekipmanlarını yanına alarak başlar. Moto kurye bütün gün mesaisi boyunca işini aksatmamak için önlemlerini alır ve buna göre mesaisini tamamlar.

Moto kuryenin önceliği sağlığına dikkate ederek herhangi bir kaza olayına karışmadan, etrafındaki kimseyi tehlikeye atmadan ve çevresinin huzurunu bozmadan görevini yerine getirmeye çalışmaktır.

Bu sayede işlerin aksamadan sürmesini sağlar.

Önce kendi sağlığına dikkat eder.