Pendik kurye İstanbul’ un doğu yakasında sanayi siteleri ve sahil şeridi ile ünlü ilçesidir. D100 karayolu nun ikiye böldüğü kalabalık ilçelerden biridir. İstanbul dan Anadolu ya giderken mutlaka içinden geçilir. Yakın zamanda yapılan hastane ve siteler le trafiği ve nüfusu artmıştır. Günün hemen her saati trafiğin yoğun olduğu ilçelerdendir.

Anadolu yakası’ nın gelişmiş ilçe lerin den dir. İstanbul’ un önemli ulaşım merkezlerinden Sabiha Gökçen Havalimanı Pendik ilçesi sınırları içerisindedir. Havalimanı yolcu ve kargo bölümleri olmak üzere günün her saati kurye kullanımına imkan vermektedir.

Kurtköy Pendik ilçesinin önemli bölgelerinden dir. Sanayi siteleri ve oto galerileri ile kalabalık bir ticaret bölgesi sayılmaktadır. Aynı zamanda siteler bölgesinde dikey ve yatay mimari ile bireysel kurye kullanımın da etkin olmaktadır. Viaport alışveriş merkezi konsepti ile önemli turizm merkezidir. Mağazalara gelebilecek numune ürün ve siparişler için kurye kullanımı yapılmaktadır.

İstanbul Park Formula 1 yarış pisti özellikle yarış mevsiminde yurt içi ve dışından seyirci çekmektedir. Şehrin içinde olsa da dışında sayılabilecek bir rota üzerindedir. Haliyle unutulan malzeme yada ihtiyaç temini için kurye kullanılmaktadır. Yarış zamanlarında hız tutkunları buraları doldurmaktadır.

D-100 karayolu nun alt bölümünden kalan merkezde çarşı bölgesi vardır. Geçiş noktası olduğu için iş hanlarında her konuda işletme bulunabilmektedir. Danışmanlık firmaları teklif gönderilerinde kurye kullanmaktadır. Bölgenin üst tarafında kentleşme sebebiyle de projelendirme firmaları görülmektedir.

Sahile de dolaşmanın güzelliği

Pendik kurye harika sahil yoluyla, bol ağaçlı cadde ve sokaklarıyla, parklarıyla güzel bir ilçedir. Kartal ve Tuzla arasında bütün sahil yolunun tamamlayıcısı konumundadır. Yıllarca Çalışmış Pendik tersanesi bu bölüm biraz bölse de ağaçlı sahil bölgesi görülmeye değer konumdadır.

Sahil den deniz otobüsleri ile ulaşım yapılabilmektedir. Yalova ve Mudanya dan gelen hızlı feribotlar dan gelen gönderilerin teslimat için de moto kurye hizmeti kullanılabilmektedir.

Özellikle Hızlı tren ile Eskişehir ve Ankara ya ulaşım mümkün dür. Aynı noktadan marmaray ile istanbul’ un avrupa yakasına geçiş yapılabilmektedir. Pendik te bulunan Teknopark İstanbul ise gelişimin ve ar-ge nin yeni merkezidir.