İstanbul’ un en yeni ilçelerinden Sancaktepe her geçen gün büyüyor. Bölgede yapılmakta olan yeni yerleşim siteleri nüfusu büyütüyor. Özellikle bireysel kurye kullanımında rakamlar her geçen gün artıyor. Bu yüzden sizde Sancak tepe ye kurye göndermek isterseniz bizi kullanabilirsiniz.

Sancak tepe, İstanbul Anadolu Yakası’nda bir ilçedir. 2008 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Güneyinde Kartal, güneybatısında Maltepe, batısında Ataşehir ve Ümraniye, kuzeyinde Çekmeköy, doğusunda Pendik ve Sultanbeyli ilçelerine komşudur. İlçe 62,41 kilometrekaredir, nüfusu 414.143’tür ve sınırları dahilinde toplam 19 mahalle vardır. Ümraniye‘ye bağlı Sarıgazi, Yeni doğan ve Kartal’ın Samandıra beldelerinin birleşimiyle ortaya çıkmıştır. İlçe kaymakamlık ve yeni belediye binaları Sarıgazi merkezinde inşa edilmiştir.
Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bağlantı yolları bu ilçenin sınırları içerisinden geçmektedir. Dolayısı ile yerleşim yerleri de bu hat üzerinde kurulmaya başlanmıştır. Özellik le marka site ve kompleks ler kurye kullanımı için potansiyeli büyütmektedir. Sancaktepe nin içinde kurye gönderisi almak ve yola çıkıp teslimata doğru gitmek kolaylaşmaktadır. bölgeden alınacak İstanbul Hava Limanı yönüne gönderiler kısa zamanda telim olabilmektedir. Tabi mesafenin uzun olması zamanı en iyi şekilde değerlendirmek için ekspres kurye kullanılmaktadır.

Büyürken gelişiyor

Yeni bir ilçe olması sebebiyle ticari kurye kullanımının daha az görüldüğü bir ilçedir. Online platform teslimatlar daha çok görülmektedir. Buna rağmen çevre ilçelerden geçen kuryelerin güzergahı içerisinde kalmaktadır. böylece geçiş yapan kuryeler gönderi alımında zaman kaybetmemektedirler. Normal kurye gönderimi de bu bölgede bolca yapılmaktadır.

Bölgede bulunan hastaneler sayesinde eczane kuryesi de kullanılmaktadır. Bu yüzden kurye göndermek isteyebilirsiniz.
Bölgeye yeni gelen plaza lar sayesinde ticari kurye gönderiminin de artacağını öngörülmektedir. Nüfusun arttığı ve gönderi sayısının da arttığı görülmektedir. Sancaktepe nin içerisinde değil ama çevresinde kurye her zaman hazır beklemektedir. Bölgeden gelebilecek kurye kayıtlarına hızlıca cevap vermek önemli bir hareket olacaktır.
Kurye şirketleri de hızlı evrak alımını sağlamak için bölgede her zaman bir yada 2 kurye bulundurmaktadır. Şehrin yeni ama hızlı gelişen bu ilçesinde hızlı evrak alımı zorunlu olmuştur. Tabiki şehrin her yerinde hızlı alıp yapılmakta ve seri teslimat yapılabilmektedir.