Moto Kurye nin yegâne amacı, belirlenmiş kurallara sadık kalarak gönderinizi sizden alıp istediğiniz yere ulaştırmaktır.

Bu hizmet, dış ve iç etkenlere bağlı size hissettirilen ya da hissettirilmeyen aksamalara maruz kalmaktadır.

Olası dış etkenler hava şartları, trafik şartları ve extra toplumsal faaliyetlere bağlı yol, cadde, sokak kapamalara bağlı durumlardır.
Bulunduğumuz coğrafyada hava şartları alışılageldiği gibi mevsimsel döngülere bağlıdır.

Dolayısı ile işini doğru yapan bir Moto Kurye olası hava şartlarını göz önüne alarak kıyafet ve ekipmanlarını hazır eder.

Anlık iklim ve hava koşullarının değişimlerinde çok kısa sürede ekipman değişimi yaparak gönderinin aksamadan yerine ulaşmasını sağlar.
İstanbul da trafik neredeyse sürekli bir hale gelmiştir. Bu da trafikte işi olanlara alternatif savunma mekanizmaları yani farklı rotalar takip etmelerine yönlendirir.

İşini doğru yapan bir Moto Kurye, zaten bildiği güzergahların alternatiflerini de kullanarak zaman kaybını önlemeye çalışır.

Yine anlık trafik değişimlerinde navigasyon aleti ile daha boş ve uygun zamanlı rotaları seçerek hizmeti tamamlar.

Zaten motosiklet trafikte beklemez demeyin, zira çoğu zaman bilinçsiz araç kullanıcıları yüzünden motosikletlerin bile trafikte ilerleyemediği durumlarla karşılaşıyoruz.

Toplumsal faaliyetlere bağlı olaylar genellikle önceden belirlenmiş miting, yürüyüş, spor müsabakası gibi trafiğe kısmen etki edecek etkinliklerdir.

Bunlar da doğru rota belirlemek suretiyle zaman kaybı önlenebilir.

İç etkenlere gelirsek, hizmet sırasında kullanılan motosikletin arızalanması, ya da kaza durumunu söyleyebiliriz.

Bu tip durumlarda önceliğimiz Moto Kurye nin sağlığını güvene almaktır.

Aynı anda bir başka ekip ya da Moto Kurye ile hizmetin yarıda kalmaması için gönderi gitmesi gereken adrese ulaştırılmaya çalışılacaktır.

Moto Kurye nin amacı hizmeti en doğru şekilde yerine getirmektir. Bu sebeple kurallar ve şartlara uyum sağlayarak işini layıkıyla yapmaya çalışmaktadır.