İstanbul’ un kesişme noktalarından bir tanesi de Yenibosna da kurye hizmeti olmaktadır. Şehrin üç önemli hattının ortak noktası Yenibosna dır. Çoban çeşme olarak ta isimlendirilebilir. 2015 yılı sonrasında çok daha hızlanan yerleşim ile iş merkezlerinden biri haline gelmiştir. Ulaşımın her yönüyle bölgeye taşınması ile şirketler bu bölgede konuşlanmaya başlamaktadırlar.

Yenibosna d100 karayolu üzerinde bulunmaktadır. Kurye sektörünün eski haritasında 7 bölge sınırları içinde kalmaktadır. İstanbul Kurye hizmetlerinin en önemli üç hattından bir tanesi olan E5 karayolu üzerindedir. Yenibosna dan basın Express, güneşli Mahmutbey ikitelli ve halkalı bölgelerine geçiş yapılabilmektedir. Bu hat medya merkezlerinin bulunduğu bölgeler olmaktadır. Aynı zamanda Mahmutbey ikitelli organize ve istoç iş merkezleri nede ulaşım mümkün olmaktadır.

Diğer yönde ise Atatürk Hava alanı, Yeşilköy Florya ve sahil hattı bulunmaktadır. Bu hat özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde kullanılmaktadır.

Her yöne ulaşım mümkün

Yenibosna dan geçerek şehrin batı yönüne gitmek mümkündür. Küçükçekmece sefaköy cennet Mah. bu yöndedir. Devamında Avcılar, Esenyurt ve Beylikdüzü istikametlerine gidilmektedir. Şehrin bu yanında bile kurye hizmeti çok kullanılmaktadır. Beylikdüzü – Yenibosna kurye hizmeti bolca kullanılmaktadır. Harami dere ve Hadımköy sanayi bölgeleri kurye hizmetlerini kullanmaktadırlar.

Yenibosna hemen yakınındaki Şirinevler Bakırköy ve Bahçelievler bölgelerine yoğun kurye işi yapılmaktadır. Merter Zeytinburnu ve cevizli bağ ulaşımları da bu hat üzerinden yapılarak kullanılmaktadır. Devamında E5 yol hattı üzerinden Okmeydanı ve Mecidiyeköy e kadar ulaşmak mümkün olmaktadır.

2010 yılına kadar Mecidiyeköy bölgesinden Yenibosna da kurye bölgesine doğru iş potansiyeli bulunmak tay dı. Bu tarihten sona Yenibosna kurye servisi ile kayıt yönleri değişmektedir. Kurye şirketleri bu kesişme notasında mutlaka kurye bulundurmak zorunda kalmaktadır. Bu evrak alımlarında zaman kazanmak için yapılabilecek bir işlemdir. Evrak ne kadar çabuk alınabilirse teslimat okadar seri kurye olarak organize edilebilmektedir. Zamana dayalı iş yapan kurye şirketlerde bunu göz ardı etmemektedirler. Şirin evler bölgesinde motosikletçiler ve tamirciler olmasına kuryelerin güvenliği için önemli olmaktadır.

Şehirlerin merkezleri vardır. İstanbul da tek merkez bulunmamaktadır.
Yenibosna Kurye hizmeti bu önemli merkezlerden bir tanesidir.