Başakşehir Güzel İstanbul’ un yeni ve gelişen ilçelerindendir. Şehrin Avrupa yakasında orta bölgede ki alanda konumlanmaktadır. 2009 yılından sonra ilçe statüsüne kavuşmuştur. İçerisinde barındırdığı sanayi ve yerleşim bölgesi olmasıyla Başakşehir de kurye aranılan anahtar kelimelerden olmaktadır. Nüfusun gece gündüz aktif olması da bölgedeki gönderi sayısını arttırmaktadır.

Başakşehir de kurye ihtiyaçları sanayi bölgesinden çıkmaktadır. İkitelli organize sanayi bölgesinde bulunan onlarca sanayi sitesi içinde binlerce işletme barındırmaktadır. Bu işletmeler irili ufaklı çok yoğun bir trafik oluşturmaktadır. Şehrin her yanına hem evrak hemde ürün gönderimi sağlanmaktadır. Bölgenin E6 otoyoluna komşu olması güzergahın verimini göstermektedir. İkitelli de kurye araması da bu yüzden aratılan kelimeler arasındadır.

Hem sanayi Hem yerleşim

Başakşehir ilçesinin içerisinde Bahçeşehir 1 ve 2 etapları yerleşimin yoğun yaşandığı bölümleri olmaktadır. Bu bölgedeki uydu kent içerisindeki konutlardan yoğun şekilde kurye hizmeti kullanılmaktadır. Bahçeşehir de kurye, 1 etap ta kurye , 2 etap ta kurye bu aramalara örnekler olmaktadır.
Altın şehirde kurye, Kayabaşı kurye, şahin tepe kurye bu bölgelerde yapılan diğer aramalardandır. Otoyol üzerinde direk bağlantısı olmadığı için trafiğe maruz kalan bölgeler olmaktadır. Bu sebep le kurye araması yoğun yapılabilmektedir.
İlçe sınırları içinde kalan İbn Haldun Üniversitesi kurye özellikle kullanılan çağrı yöntemi olmaktadır. Okul içindeki fakültelerden hem öğrenciler, hemde akademisyenler kurye çağırabilmektedir.

Başakşehir de bulunan şehir hastanesi ülkenin en büyük hastanelerinden olmaktadır. Hem personeli hemde hastaneye gelenler kurye ihtiyacı yaşanmaktadır. Başakşehir de kurye ve şehir hastanesinde kurye sorgulanan anahtar kelimelerdendir. Hastane şehir merkezine uzaklığı sebebiyle acil yetişmesi gereken gönderi ihtiyaçlarında kurye kullanmaktadır.

Başakşehir bağlantı yolları ile Avcılar kurye ve Esenyurt kurye bölgelerine doğru gidebilmektedir. Batı yönünde Büyükçekmece kurye ve Çatalca kurye çağrıları da verilebilmektedir.
doğu tarafında Çevre yolları üzerinden Aksaray – Topkapı kurye , Gaziosmanpaşa kurye Levent kurye üzerinden devam edebilmektedir. Köprüyü kullanarak Kavacık kurye ve Anadolu yakasında hizmet alabilmeniz mümkün olmaktadır. Ne kadar şehre uzak görünse de Motosikletli kurye / moto kurye ile seri teslimatlar yapılmaktadır.

Başakşehir de kurye yoğun aranması kadar ekspres kurye olarak ta yapılabilmektedir.