Kurye ye yaz gelir mi sorusu hep sorulmaktadır. Zira yaz mevsimi ve sıcaklar la beraber motosiklet kullanımı daha güzel olmaktadır. Yağmur ve soğuk olmadan püfür püfür esen rüzgar da motosiklet kullanmak bilmeyene güzel gelebilmektedir. Ancak Bilinmesi gereken asıl konu kuryelik sadece motosiklet kullanmak değildir.

Bahar ve yaz geldiğinde kışlık lar dolaba kalkarken yazlıklar çıkmaktadır. Bu her iş te aynı şekilde olabilmektedir. Ancak Motosiklet yazlık moda geçse de ekipmanlarından öden verilmeyecek bir araçtır. Hele ki motosikleti ticari olarak kullanıyorsanız iki kat dikkat li olmanız gerekmektedir. Bu bize yazlık ekipmanların kullanılmasının önemini belirtmektedir. Ekipmansız motosiklete binilmemesi gerektiğini daha önceki bir çok yazımızda da belirtmiştik.

Kurye, dört mevsim kurye dir.

İşimiz gereği sürekle trafikte motosiklet sürmek zorundayız. Hızlı kurye yada seri kurye olarak teslimat yapabilmenin kuralı güvenli sürmekten geçmektedir. Teslimatı tehlikeli sürerek daha kısa zamanda yapmak yerine güvenli sürüş ile doğru zamanda yapabilmektir. Hem her ilçede kurye gönderisi geç kalmamış olur, hem de bir sonraki işe devam edilebilmektedir.

Kurye ekipmanları da mevsime göre değişmektedir. Güvenlikten asla geri kalmadan yazlık kurye elbiseleri, Moto kurye botları, Moto kurye eldivenleri ile çalışmak mümkündür. Daha hafif giyinmek kaza durumunda daha fazla zarar görmek anlamına gelmektedir. Kurye ise ertesi gün de çalışabilmek için kendine dikkat etmektedir.

Sadece sürmek değil, teslimat aşamasında da yazlık kıyafetler fayda sağlamaktadır. Hava sıcak olması sebebiyle teslimat için binaya girince terlememek gerekmektedir.

Motosikletin de yazlık moda geçmesi ve hazırlanması gerekmektedir. Bakımları buna göre yapılmalıdır. Yolda kalma ihtimaline karşı yardımcı ekipmanları yanında bulundurmak gerekmektedir.
Yaz gelmesi ile trafik akışındaki değişimlerden olumsuz etkilenmemek gerekmektedir. Bahar mevsimi ve sürücülerin rehavete kapılması kazalara neden olmaktadır. Bu yüzden Moto kurye daha dikkatli sürmek zorundadır.
Bekleme ve mola yerleri dinlenmeye müsait ve gölge olmak durumunadır. yine en çok aranan anahtar kelimeler acil kurye ve ekspres kurye olacaktır. Arabalı kurye yaz mevsiminde çok verilen kayıtlardan dır.
İstanbul kurye , mecidiyeköy kurye, kadıköy kurye, levent kurye yine en çok aranan lardan olacaktır.