Başlıktan da anlaşıldığı gibi Moto kurye yetiştirir. Mevsimlerin değişmesi ve okulların açılmış olması şartlar biraz zorlaştırsa bile Moto Kurye dolaştırmaz, ulaştırır. Sloganımız misyonumuzdur ve asla vazgeçmeden çalışmaktayız.

son bahar ile birlikte okullar açılmaktadır. Okullara bağlı olarak servisler trafikte daha fazla kalabalık oluşturmaktadır. Böylece zaten fazla olan trafik yükü daha da artmaktadır. Ulaşım iyice arap saçına dönmektedir. Yağmur ve soğuyan hava şartları sürüşü de ulaşımıda olumsuz etkilemektedir. Tabiki olumsuz şartlar işlerin yürümesine engel olmamaktadır. Tamda bu sebeple Moto kurye 27 yıldır hiç durmadan İstanbul ve istanbul’ lunun hizmetinde çalışmaktadır. İlk günkü azim ve samimiyetle çalışmaya devam edecektir.

İstanbul da sis çok etkili olmaktadır. Sis en az yağmur kadar etkili olabilmektedir. Deniz ulaşımı sis yüzünden yapılamadığı için bu yükte kara yoluna binmektedir. Böylece trafik daha da artmaktadır. Bu aşamada motosikletli kuryeler devreye girerek gönderileri hedeflerine ulaştırmaktadır. İş merkezi olan bölgelerde Maslak ve Şişli de en çok kurye kullanımı yapılmaktadır. Her ne kadar metro bu bölgede çalışıyor olsa da evrakların yetişmesi için kafi gelmemektedir.

Sis trafiği olumsuz etkilemektedir.

Beylikdüzü ve hadımköy bölgesinde de sis yüzünden ulaşım sorun yaratmaktadır. Çatalca gümrüğüne ulaşmak isteyenler için çevre yolu ve Tem bağlantısı görüş vermemektedir. Trafiğe çıkıp tehlike altında zaman kaybetmek yerine kurye hizmeti kullanılmaktadır. Esenyurt fabrikalar bölgesin de Tem bağlantısında olmasına rağmen ulaşımın zorlaştığı yerlerden olmaktadır.

Anadolu yakasında durum hiç farklı değildir. Ataşehir finans merkezi civarında gökdelenler arasında kalan sis ulaşımı olumsuz etkilemektedir. Tem Anadolu otoyolu üzerinden Kurtköy, sabiha gökçen havalimanı yönüne gitmek trafikte sorun olmaktadır. Aynı yönde Tuzla deri organize sanayi bölgesi de ulaşımın olumsuz etkilendiği yerlerden olmaktadır.

Saydığımız örnek ulaşım noktaları ticaretin en yoğun uygulandığı yerler olmaktadır. Bu bölgelerde hem evrak gönderimi hemde evrak alımı yoğunluğunu kaybetmeden devam etmektedir. Kuryeler bu aşamada işler aksamasın diye gönderileri ulaştırmaya devam etmektedir.
İstanbul da hiçbir gönderi yarı yolda kalmasın diye motosikletli kuryeler iş başındadır.
Moto kurye dolaştırmaz ulaştırır.