Kurye her mevsim sürmeye hazır durumda olmalıdır. Kurye tatilini diğer sektörlerde çalışanlar gibi yapamaz. Yeri geldiğinde aylarca hafta sonu tatil yapacak vakit bulamaz. Mayıs ayıda bu tip aylardandır. Okulların kapanmasına yakın zamanda işler yoğunlaşır. Kurye hazırlıkları nı her mevsim için ayrı ayrı yapmaktadır.

Hazırlıklar demişken, Moto kurye her zaman hazır olmalıdır. Kaydın ne zaman geleceği belli olmaz. Bazen gece yarısı bile kayıt gelebilmektedir. O yüzden kurye dinleniyor bile olsa her an işe çıkabilecek durumda olmaktadır. Aynı itfaiyeciler gibi nöbet halimiz devam etmektedir. Bazen bekleme noktalarında, bazen se ikametlerinde telsizden gelecek mesajı beklemektedirler. Mevsimin nasıl olduğu kurye yi pek ilgilendirmemektedir.

Yaz mevsiminde havaları sıcak olması ile insanlar bazı gönderilerini kendileri ulaştırmaktadır. bu şartlarımızı pek değiştirmez. Özellikle pandemi sonrasında alışkanlıklar kuryelerin hizmetini devam ettirmesi yönünde olmaktadır. Kuryeler de buna göre hareket ederek hazırlıklarını tamamlamaktadır. Tabi ki havaların ısınması ile özellikle ekipman konusunda daha rahatlatıcı durumlar olmaktadır. Özellikle soğuk ve yağmur olmaması sebebiyle daha rahat kıyafetler seçilmektedir. Bu rahatlık işlere olumsuz etki etmemektedir. Hava şartlarının uygunluğu sürüşü rahatlatarak zaman kayıplarını ortadan kaldırmaktadır.

Daha hızlı gitmek çözüm değil

Moto kurye her zamanki gibi dolaştırmadan ulaştırmayı hedeflemektedir. çalışanlarına da aynı bilinçle işlerini yapmalarını istemektedir. Önemli olan her zaman sağlık önde gelmektedir. Mecidiyeköy den alınacak kaydı söylenen tam vaktinde yerine ulaşması için organizasyonu doğru şekilde yapmaktadır.

Mayıs hazırlıkları içerisinde ekipman yanında mental olarak ta hazır olmak gerekmektedir. bu kurye  hazırlıkları sıcaklar ile dogru orantılı rehaveti ortadan kaldırmaya yönelik olmaktadır. Okulların kapanmasına doğru tatil planları yapılmaya başlanmaktadır. Bu işlerde bir oranda yoğunluk olacağı işareti vermektedir. Ancak şartları her zaman stabil tutmaya çalışmak kuryenin görevlerindendir. Kış mevsiminde verilen sürelerin yaza doğru biraz da olsa gevşemesi mümkündür. Bu kuryenin işleyişine ters etki yapmamalıdır.
Trafikte ki sıcak hava baskısı da kuryenin daha dikkatli olmasını gerektirmektedir. Aslında kurye her mevsim dış etkenlere karşı kendini koruma altına almaktadır.
Böylece hem sağlık, hem de işlerin devamlılığı sağlanacaktır.
Süreklilik her zaman çok önemlidir.