Zincirlikuyu Kurye

Kurye; yaya, bisiklet, motosiklet, binek otomobil ya da hafif ticari gibi araç çeşitleriyle mektup, posta, paket gibi neredeyse her türden iletinin ulaştırılmasından sorumlu kişidir. Kuryeleri posta servislerinden ayıran birkaç özellik bulunmaktadır. Bu özellikler ise şunlardır: hızlı teslimat, kolay şekilde takip ve güvenlik gibi özellikler nedeniyle kuryeler daha çok ilgi görmektedir. Artık neredeyse bütün şehirlerde ve ilçelerde bu faaliyet görülmektedir. Zincirlikuyu Kurye faaliyetini en iyi yerine getiren ilçelerimizden kuşkusuz bir tanesidir. İstanbul’un güzel ve köklü ilçelerinden bir tanesi olan Şişli her yönüyle örnek bir ilçe olduğu gibi kurye hizmetiyle de fark yaratmaktadır.

Kurye mesleği kullandıkları araçlara göre birtakım gruplara ayrılır. Motosiklet bisikletli gibi birçok çeşit bulunmakta bulunmakta. Bu nedenle de kuryelerin motosiklet, otomobil ya da kullanacakları taşıta göre sürücü lisansı da denen ehliyete ihtiyaçları vardır. Bunun haricinde, kuryelerin başka bir sertifikaya ya da herhangi bir eğitime sahip olması beklenmez. Bu kurye grupları arasında en çok ilgi gören tabii ki de motorlu kurye grubudur.

Kuryelerin işi ulaşım olduğu için sürekli araç kullanmak zorunda kalabilirler. Trafikte uzun vakit geçirdikleri için sinirlerine hakim olmaları gerekir. Müşteri ile ilişkilerini iyi tutmalılardır. Müşteri memnuniyeti bu iş için oldukça önemli bir etkendir genellikle kuryesi olduğunuz firmanın internet sitesi olacağı için oraya iyi veya kötü yorum yazmaları firma adına çok önemli bir artıdır. Bunun dışında kuryelerden beklenen nitelikler şöyledir

  • A2 ya da B sınıfı gibi ehliyet derecelerine sahip olmakla birlikte düzenli bir şekilde araç kullanabilmek.
  • Yoğun iş saatlerine dayanabilecek mental ve fiziksel güce sahip olmak.
  • İnsanlarla iletişime gireceğiniz için iyi diksiyona sahip olmak.
  • Güler yüzlü olmak ve müşteri memnuniyetine özen gösterip en üst derecede tutmak.
  • İş saatlerine düzenli bir şekilde uymak.
  • Her işte gerektiği gibi dürüst, çalışkan ve disiplinli olmak.

Gördüğünüz üzere kurye mesleği oldukça önemli ve zahmetli bir meslektir. İnsanların bu dönemde çokça kullandığı ve ihtiyaç duyduğu bir meslek grubudur. Bahsettiğimiz üzere Zincirlikuyu Kurye hizmetini en üsttü düzeyde sunmaktadır. Eğer Şişli’de oturuyorsanız çok şanslısınız.