Anasayfa » Blog
Blog2021-04-24T19:16:01+03:00

Kurye Farkları

Sürekli duyduğunuz moto kurye kavramını yazılarımızda anlatmaya çalışıyoruz. Bu son [...]

Gümrük Kuryesi

İstanbul da gümrük kuryesi diye bir terim bulunmaktadır. Bu motosikletli kuryelerin gümrükler arasında çalışanları için söylenmektedir.

Moto kurye yetiştirir

Başlıktan da anlaşıldığı gibi Moto kurye yetiştirir. Mevsimlerin değişmesi ve okulların açılmış olması şartlar biraz zorlaştırsa bile Moto Kurye dolaştırmaz, ulaştırır. Sloganımız misyonumuzdur ve asla vazgeçmeden çalışmaktayız.

En iyi Kurye Elbiseleri

Kurye her mevsimde önce kendi sağlığını düşünmek zorundadır. Çünkü çalışabilmenin esası sağlıklı olmaktadır. Bu yüzden Kurye giydiği kurye elbiseleri ni mümkün olan en kaliteli seçmektedir.

Kurye Ekipmanları

Kurye ekipmanları çalışmanın ve hizmetin en iyi şekilde yapılması için gereklidir. Gönderinin taşınması ve yerine sağ salim ulaşması için elemanın tam ekipmanlı olması gerekmektedir. Özellikle kış mevsiminde dikkat edilmesi gereken hususlar sürüşü iyileştirmektedir.

Moto Kurye ve Kuralları

Kurye ve kuralları nın kocaman bir yelpazeye benzediğini biliyoruz. Amacı sadece gönderiyi teslim etmek olan elamanın uyması gereken kurallardan bahsediyoruz. Tabi bazı kuralların da kuryeye uyması isteniyor ki bu bizce geçerli değildir.

En hızlı kurye

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi, kurye işleri kolaylaştırmak için vardır. Bu onu en hızlı kurye yaparken kurallara uysun diye verilmiş bir sıfattır. Aslında bütün kuryeler hızlıdır. Ancak işin erbabı olanlar hepsinden hızlıdır.

Kurye ve gönderi

Teslimat yapılan taşımacılık sektörünün üç ana elemanı vardır. Bunlar, Kurye, gönderi ve müşteridir. Kurye ve gönderi en önemli iki unsurdur. Biri olmazsa diğeri olmaz. Bu yüzden ikisinin çok iyi anlaşması gerekmektedir.

Sosyal Medya Kuryeleri

Sosyal medya kuryeleri ni günümüzde her köşe başında görebiliyoruz. Ancak ister istemez dışarıda gördüğümüz her motosikletliye kurye muamelesi yapabiliyoruz. Özellikle iş tanımını bilmediğimizden haberlerde, sokakta gördüğümüz her motosikletliye kurye diyoruz.

Kurye mi Tercih Etmeli Kargo mu?

Gönderinizi kuryeyle göndermeyi mi düşünüyorsunuz? Kargo mu yoksa kurye mi ikileminde mi kaldınız? Kurye gönderiniz için en iyi seçenek midir? Şehir içerisinde başka bir noktaya gidecek gönderiniz var ise burada belirleyici kriter teslimat süresi ve ücrettir.

Hızlı teslimat acil kurye

Moto kurye hizmetinin amacı zaman kazandırmak ve tasarruf ettirmektir. Gün içinde dışarıda geçecek zamanı lehinize döndürerek kazanç elde etmenizi sağlamaktır. İşlerin yoğunluğu hizmeti farklı seçeneklere bölmektedir. Hızlı teslimat bunlardan birisidir.

Resmi Tatillerde Kurye Bulmak Mümkün Mü?

Bildiğimiz gibi kuryeler, gönderilerimizi 1 gün içinde gönderenden alıcıya teslim etmekle yükümlüdür. Hayatın her anında, özellikle kurumsal iş hayatında kuryelerle çalışmak da günlük rutinimize dahil olmuş durumda.

Hızlı Kurye Gerçekten Hız Yapar Mı

Bildiğimiz üzere zaman, kuryelik için çok önemli bir kavram. Öyle ki çoğu insan kuryelerin zamana karşı yarıştığını düşünür. Bu fikir kısmen doğru olsa da onların trafikte tehlikeli derecede hızlı hareket ettiğini akıllara getirir. Malesef kuryelerle ilgili aşırı hız üzerinden bir algı yapılıyor. Bunu haberlerde sıkça görüyoruz. Ama bu durum düşündüğünüzden biraz daha farklı.

Kurye Yılmıyor Hiç Durmadan Çalışıyor

İş hayatında paket ulaşımının vazgeçilmesi olan kuryeler, Covid19 pandemisi ve kapanma kararı ile daha da kıymetli hale geldi. Bu büyük ihtiyaç, özellikle moto kuryelerin daha göz önünde bulunmasını sağladı. Kuryelik daha çok tanınır oldu, hatta "kıymete bindi" demek de yanlış bir ifade olmaz.

Moto Kurye ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Moto kuryelik pandemi ile birlikte, adı dillerden düşmeyen bir meslek haline geldi. Bir çok haber ajansı, medya, hatta sivil halk bile moto kuryeler ile ilgili sık sık haber ve bilgi paylaşımı yapar oldu. Bu yazımızda kuryelerle ilgili oluşan bu bilgi kirliliğini gidermek adına, bilinen yanlışları ve bu yanlışların doğrularını ele alacağız.

Arama Motoru Kuryeleri

Teknoloji sayesinde ihtiyacımız olan hizmete arama motoru üzerinden erişebiliyoruz. Ancak her sektörde olduğu gibi kendini akıllı sananlar bize de, size de zarar veriyorlar. Mutlaka çalışacağınız kurye şirketini inceleyin.

Özel kurye hizmeti

Bu sadece motosiklet kullanmaktan ibaret değildir. Bir gönderinin teslim edilmesi işlemi iyi organize olabilmekten geçer.

18 Mart Çanakkale Zaferi

Türkiye'nin Anadolu topraklarındaki varlığı ve bağımsızlığı için son derece önemli bir olan Çanakkale Savaşı'nda, askerlerimizin kahramanca mücadelesi zaferle neticelenmiştir.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Erkeklerin hükmettiği varsayılan dünyada kadınların hakimiyeti asla küçümsenemeyecek durumdadır. Hatta milenyum ile kadınların her yerde erkeklerin üzerinde mevkilerde yer bulmaları, yöneticilik yapmaları görülmektedir.

Moto Kurye için daha dikkatli olalım

Mart ayı yaklaşıyor, mevsim artık bahara dönüyor. Güneş gökyüzünde parlamaya başlarken sıcak havalara hoş geldin diyoruz.Trafikte özellikle araç kullanıcıları için daha da dikkatli olma dönemleri başlıyor ki istenmeyen olaylarla karşılaşmayalım.

Moto Kurye İşinin Kuralları

İstanbul metropolünde yaşayan 20 milyon civarında insan var. Bu kalabalık topluluğun tamamı tabi ki de Kurye hizmeti kullanmıyor.

Moto Kurye kurallara uyar

Her gün yollarda motosikletlileri hatta Motosikletli Kuryeleri görüyorsunuz; mevsimin değişmesi [...]

Zamanın değeri

Herkesin bir otomobil sahibi olma hayali vardır. Sahibine rahat sürüş ve iklime göre avantajlar sağlayabilir. Hatta bazen ulaştırmak istediklerimizi aracımızla götürür ekonomik olarak avantaj sağladığımızı düşünürüz.

Mesafeler uzuyor

İstanbul yüz ölçümü bakımından Ülkemizin ortalama şehirlerinden bir tanesi. Ancak nüfus olarak ta en kalabalık olanı. Dolayısı ile düzenli bir yerleşime geçmeye çalışmamızla beraber mesafeler uzama başlıyor.

Yeni Yıl Başlarken

Yaşadığımız şehir, güzel İstanbul. Adına efsaneler yazılsa da her zaman [...]

Bir yıl daha biterken!

Zaman çok çabuk ilerliyor. Ve zaman bazen en güzel ilaç, bazen de geriye dönülmeyen kayıplara sebep olabiliyor.Sabır da çektiriyor zaman, eziyete de dönüşebiliyor.

Sanal mı, gerçek mi?

Digital dünya diyoruz, teknoloji diyoruz, modernizasyon diyoruz.Bu kadar yeniliğin içerisinde bir şeyleri gözden kaçırmıyor muyuz.

Moto Kurye hep burada!

Mevsimler geçiyor hava şartları değişiyor. Global dünya değerleri, ekonomik hareketler, [...]

Moto Kurye Eğitimi

Motokurye bazen işleyiş olarak taksiciliğe benzetilebilir. Ancak aradaki farkı anlamak [...]

Her motosiklet sürücüsü Moto Kurye olamaz.

Moto kuryelik pandemi ile birlikte, adı dillerden düşmeyen bir meslek haline geldi. Bir çok haber ajansı, medya, hatta sivil halk bile moto kuryeler ile ilgili sık sık haber ve bilgi paylaşımı yapar oldu. Bu durum büyük bir avantaj olsa da, her şeyde olduğu gibi moto kuryelikle ilgili de bilgi kirliliği oluştu. Bu yazımızda kuryelerle ilgili oluşan bu bilgi kirliliğini gidermek adına, bilinen yanlışları ve bu yanlışların doğrularını ele alacağız.

Moto Kurye Fiyatları neye göre hesaplanır?

İstanbul’da kayıtlı onlarca ve yüzlerce de sabit bir ikametgahı bile olmayan kayıt dışı piyasada genel olarak ‘’korsan kurye’’ diye adlandırılan firmalar ve bu firmalarda çalışan binlerce korsan kurye var.

Kurye Hizmetinin Güvenilirliği

Nüfusu neredeyse 20 milyon olmuş, sokak ve yollarının mevcut araç sayısına yetmediği güzel şehir İstanbul da yaşıyoruz. Dolayısı ile bu dev şehrin içinde zamanla yenilenmiş kurallara göre yaşamak zorundayız. Bu değişen kuralların en önemlisi artık zaman bize yetmiyor.

Kurye ne iş yapar?

Her mesleğin olduğu gibi Bizim mesleğimiz olan Kuryeliğinde bir takım [...]

Moto Kurye Ne Demek

Moto Kurye Ne Demek deyince akla taşımacılığın en küçük hali [...]

Etiketler